Granice higieny osobistej

Granice higieny osobistej

Granice higieny osobistej
ProSzkliwo płyn

Okazuje się, że ważną rzeczą oprócz szacunku do starszych, patriotyzmu i innych tego typu kwestii jest nauczenie się tego, jak ważna w życiu jest higiena osobista. Powinno jej się przestrzegać w każdym wieku. Dlatego już w przedszkolu panie uczą jak i kiedy myć żeby a także, kiedy myc rączki i jak często zmieniać ubrania.

Rodzice pokazują swoim dzieciom, że trzeba zmieniać pościel i prać ubrania oraz je zmieniać. Kiedyś, bo teraz się to powoli zmienia, problemy z zachowaniem higieny osobistej mieli młodzi chłopcy. Jak koszmary wracają wspomnienia o brudnych paznokciach kolegów z podstawówki, którym taki stan rzeczy wydawał się zupełnie normalny. Dziś coraz częściej także mężczyźni od najmłodszych lat dbają o to, żeby wyglądać i zachowywać się tak, aby ich życie było higieniczne i czyste.

Oczywiście zawsze muszą być jakieś granice. Nie należy również z tym, co znamy jako higiena osobista, popadać w przesadę. Bowiem niejeden człowiek idzie o krok dalej i zamienia się to w fobię, w obsesję. Czym innym jest mycie rąk przed jedzeniem i po wyjściu z toalety, a czym innym obsesyjne szorowanie rak kilkadziesiąt a nawet kilkaset razy dziennie, po najmniejszym nawet kontakcie z jakimkolwiek przedmiotem.

Czytaj dalej