Higiena osobista a dzieci

Higiena osobista a dzieci
szczepienia na zapalenie wątroby typu B Revolade

Okazuje się, że coś co nam się wydaje oczywiste może nie być takie dla wszystkich, wiec należy im to przypominać. Takim zagadnieniem jest higiena osobista. Niby każdy wie czym jest higiena osobista, a jednak żeby wpoić komuś jej przestrzeganie trzeba się nieźle namęczyć.

Mamy i nauczycielki biologii robią to już od najmłodszych lat. Okazuje się, że znane z pewnego serialu powiedzenie: dzieci umyjcie raczki, nie jest wcale takie zabawne i niepotrzebne, jakby się wydawało. Trzeba dzieciom wpajać takie nawyki, żeby sobie je wyrobiły, żeby oczywistością dla nich było to, aby zanim zasiądą do stołu, albo zaczną przygotowywać posiłek ich ręce były czyste. To ważne, aby myć nie tylko ręce, ale dbać też o to, aby sztućce były czyste i same posiłki. Kiedy dzieci jedzą owoce mama zawsze powinna pamiętać o tym, żeby jabłka, gruszki i inne były umyte.

To ważne, bo tylko w ten sposób dzieci uczą się czystości i higieny osobistej właśnie. Od tego są zdrowsze i zadbane, a potem wpajają te same zasady swoim dzieciom i tak się to rozprzestrzenia. Ważne więc jest, aby o to dbać i zwracać na to uwagę nawet najmłodszym dzieciom. Dzięki temu wyrosną z nich dbający o czystość dorośli.