Higiena osobista u kobiet i mężczyzn

Higiena osobista u kobiet i mężczyzn
Rotarix

Zarówno rodzice, jak i szkolne nauczycielki biologii i higienistki w podstawówce uczą dzieci, czym jest higiena osobista. To bardzo ważne, żeby o nią dbać, bowiem to nie tylko coś, co sprawia, że inni chętnie z nami przebywają, ale i zapewnia nam to zdrowie.

Bowiem higiena osobista przejawia się w bardzo wielu czynnikach. Od mycia rąk przed jedzeniem, jak i po wyjściu z toalety ale także w regularnym zmienianiu skarpetek. Może to stereotyp, ale kobiety o wiele bardziej dbają o higienę osobistą niż mężczyźni. Teraz może powoli się to wyrównuje, ale jeszcze niedawno panów trzeba było specjalnie zachęcać do tego, aby dbali o siebie. Trzeba było ich namawiać, aby zmieniali bieliznę i skarpetki codziennie i prali je zamiast rozrzucać po pokoju. Trzeba było przypominać im o codziennej kąpieli i zmienianiu ubrań. Niektórym, ale to zapewne przypadki ekstremalne, trzeba było także przypominać o tym, żeby codziennie umyć zęby.

Oczywiście nie można tak generalizować. Okazuje się, że są i panie, u których na bakier jest z przestrzeganiem higieny osobistej. Dlatego należy pamiętać o tym, niezależnie od tego jakiej się jest płci. Warto więc wpajać odpowiedni stosunek do higieny osobistej swoim dzieciom.