Higiena osobista w naszym życiu

Higiena osobista w naszym życiu
Zobacz co to są meningokoki Kalipoz Prolongatum

Okazuje się, że nie jest przypadkiem, że tak wiele przedmiotów ma w swojej nazwie słowo higieniczny. Są więc chusteczki higieniczne, wkładki higieniczne, płatki higieniczne i z pewnością nie są to wszystkie higieniczne rzeczy. Okazuje się bowiem, że higiena osobista i przestrzeganie jej w wielu dziedzinach, jest bardzo ważne.

Trzeba pamiętać, aby higiena osobista została przestrzegana już od małego. W przedszkole panie mówią dzieciom, żeby myć ręce po zabawie, a przed jedzeniem, pokazują im, że talerze, sztućce, kubeczki powinny być czyste. Kiedy dzieci leżakują panie karzą im się przebierać, bowiem higiena osobista wymaga także tego, żeby spać w innych ubraniach niż te, w których chodzi się cały dzień. Również to, żeby pościel była zmieniana od czasu do czasu, bowiem to także wiąże się z higieną osobistą i tego także nie można ignorować.

Kolejne wykłady na temat higieny osobistej mamy w szkołach. Kiedyś była tam zresztą specjalna pani zwana higienistka, która była kimś między pedagogiem a pielęgniarką. Wielu z niej to właśnie od niej pobierało swoje pierwsze nauki dotyczące higieny osobistej. Oczywiście zazwyczaj takich rzeczy uczą też rodzice. Bowiem w większości domów dba się o higienę osobistą.