Kwestia higieny osobistej

Kwestia higieny osobistej
Kalium Effervescens

Dla każdego z nas higiena osobista powinna być priorytetem już od najmłodszych lat. Zazwyczaj mamy już w dzieciństwie krzyczą na nas, gdy chodzimy brudni, nie myjemy rąk lub zakładamy drugi dzień pod rząd tę sama – już poplamiona – bluzkę. Dbałość o takie rzeczy jest właśnie przejawem higieny osobistej i dlatego też powinniśmy uczyć się jej od małego, a potem sami uczyć tego swoich dzieci.

Bowiem higiena osobista to nie tylko komfort codziennego życia – naszego i cudzego, bowiem to, że my zachowujemy zasady higieny osobistej w swoim życiu, zdecydowanie innym ułatwia przebywanie w naszym towarzystwie, ale i zdrowie. Kiedy jesteśmy czyści to jesteśmy zdrowi. Z brudu, nieczystości i braku higieny osobistej wynika wiele chorób. Zarazkom sprzyja brak higieny osobistej, a jej utrzymywanie jest zdecydowanie ich wrogiem. Dlatego też aby zachowywać higienę osobistą powinniśmy zwracać na nią uwagę. U siebie i u innych.

Oczywiście czasem bywa to wstydliwe, ale warto zwrócić komuś uwagę na temat tego, że powinien bardziej przywiązywać się do higieny osobistej. Może go to zaboleć, ale koniec końców będzie nam za to wdzięczny, bo od tej pory będzie czysty i zdrowy i z pewnością będzie mu łatwiej w świecie. Nie powinniśmy oczywiście robić tego zbyt obcesowo. Delikatnie, ale stanowczo.